Zateplení střech, krovů a podkroví

Nejvíce tepla z domu uniká stropem a střechou. Je to až 30 % tepelných ztrát budovy. Kvalitním zateplením střešní a stropní konstrukce stříkanou pěnou zabráníte jak úniku tepla z domu, tak i jeho přehřívání v horkých měsících.

Tím zvýšíte tepelnou pohodu vašeho bydlení a zároveň výrazně snížíte náklady na energie. Pěnu lze aplikovat přímo na střešní fólii nebo podbití. Aplikace trvá zpravidla jeden pracovní den.

Do krovů, střech a stropů stříkáme v naprosté většině případů měkkou pěnu. Měkká pěna má difúzně otevřenou buněčnou skladbu, je tedy schopná velmi dobře propouštět vodní páru a říkáme o ní, že takzvaně „dýchá“. Tato vlastnost však nemá vůbec nic společného s větráním domu! Větrání domu musí být zajištěné jinými konstrukčními prvky jako například okny, ventilační soustavou nebo rekuperací.

Tepelná izolace má hlavní důležitý účel – izolovat teplo. Difúzně otevřená stříkaná pěna v konstrukci krovu zajistí odvod vodní páry z konstrukčního dřeva, a tím chrání krov před plísní, houbou a hnilobou. Aby bylo zamezeno přívalu další vlhkosti do střešních konstrukcí z obytného prostoru domu, je nutné vždy použít parozábranu, a to do konstrukce z vnitřní části domu.